ה”אני מאמין” שלנו

הגן של נועה נולד מתוך הבנה כי נכון להקנות לכל ילד וילדה כלים אשר יאפשרו להם לגדול ולצמוח עם בטחון, פשטות, שלווה, אהבה, כבוד והקשבה.

השנים הראשונות של הילד הינן החשובות ביותר לבניית המערכת הרגשית, הקוגניטיבית, השכלית והשפתית, וכמו כן לבניית ערכים והרגלים שיאפשרו לו לגדול עם תחושות של בטחון, אהבה, יכולת להתמודד עם אתגרים בחיים, יכולת קבלה עצמית וסביבתית ועם כמה שפחות מועקות וקיבעונות.
אנו מאמינים כי כל ילד הוא יחד ומיוחד ולכן, אנו עוסקים בפיתוח כל מערכות אילו, תוך הקשבה ומתן מענה לרצונותיו, לכישרונותיו, ליכולותיו ולקשייו, וכמו כן מעניקים לו מענה מתאים והכל בשיתוף פעולה מלא עם ההורים.

4355שיתוף הפעולה עם ההורים הינו חשוב ביותר בגן לנו, עם הזמן אנו יוצרים יחדיו גבולות והרגלים כלליים לגן כולו וכמו כן הרגלים אישיים לכל ילד לפי צורך או דרישה מההורים.
אנו מודעים כי שיתוף פעולה זה נוצר עם הזמן, תוך בניית אמון בין הילד-ההורה והגן, וכי הוא הכרחי למען הילד.

אנו מאמינים כי מתן גבולות ברורים ואיתנים מהווים בעבור הילד ביטחון ויציבות, ולכן בגן קיימים גבולות כאלה שאותם אנו אוכפים עם המון אהבה וסבלנות ויחד עם זאת מעניקים לילד המון חופש תנועה וביטוי (– חופש בתוך המסגרת).

כיצד הכול בא לידי ביטוי בפועל?

ילד הוא כמו ספוג, ולכן חשוב לנו לחשוף אותו לגירויים מגוונים ועשירים, אשר יאפשרו לו לפתח סקרנות וחשיבה עצמאית.
תהליך הלמידה בגן נעשה עם המון הנאה, חוויה, אמונה ביכולותיו של הילד ומתן אפשרות להתנסות עצמית תוך תמיכה, הכוונה ועידוד המאפשרים לו בטחון בעשייה ורצון להמשיך בה.

כמו כן, אנו מאמינים כי אנו, הבוגרים, מהווים מראה בעבור הילדים, וככל שנראה ונגלה יותר סבלנות, אכפתיות , כבוד, ערכים חיובים ועמידה מאחורי הכללים שאנו קבענו, כך יגדל הילד ויפתח ביטחון ואישיות ייחודית ואיתנה.
4514